Marie Eaton - z 317 na 119 kg!

4. srpna 2012 v 13:57 | Mickeyi |  Články
Vždycky mě moc zaujali příběhy, kdy ženy (holky) zhubly obrovské množství kil, ale většinou to bylo za pomoci nějakých operací žaludky atd. - a to většinou nedopadá moc dobře, i tak bych ale pár článků chtěla časem ukázat :o)

*

Marie Eaton žila s váhou přes 300 kilo dlouhá léta, našla si muže, porodila děti. Jenže partner Paul spolu s jejími čtyřmi dětmi (nyní 8-15 let) ještě před dvěma roky dohromady vážili skoro o třicet kilo méně, než ona sama.

"Při takové váze jsem nemohla chodit ani do schodů, a proto se dostat i do postele v ložnici. Musela jsem spát dole v obýváku na pohovce," přiznává žena.


Marie se svými čtyřmi dětmi: Alice (8), Emily (11), Lucy (12) a Adam (15) - všichni se vešli do její sukně
A popisuje, jak se jí podařilo takhle "vyžrat": "Pila jsem litry sladkých limonád a čtyřikrát v týdnu si k večeři objednávala velké menu domů." Když však oslavila čtyřicáté narozeniny, konečně se v ní něco zlomilo.

"Podívala jsem se do zrcadla a došlo mi, že moje tělo to nemůže dlouho vydržet. Pokud to nezměním, moje děti budou brzy bez matky." Nejvíc jí však pomohlo, že ji Paul požádal o ruku.

Podstoupila bandáž žaludku, ale více než polovinu této váhy napřed shodila zásadní změnou životosprávy.

Začalo to už v pubertě

Marie začala přibírat po smrti své matky, která jí umřela v náručí na infarkt. Psychické trauma udělalo své a jedinou útěchou pro ni bylo jídlo. Z původní váhy 57 kilo dosáhla nakonec neuvěřitelných 317 kilogramů.

Marie Eaton v době, kdy měla 317 kilo.
"Do šestnácti jsem neměla s váhou problém. Smrt mámy mě ale hrozně zasáhla. Držela jsem ji v náručí a najednou tu nebyla," vzpomíná.

Postupně se tak stala jednou z nejtlustějších žen Velké Británie, což vedlo k dalším úzkostem. Nakonec začala trpět i agorafobií, tedy bála se opustit bezpečí domova.

"Dostala jsem se do začarovaného kruhu. Naprosto jsem si zničila společenský život. Styděla jsem se za to, jak vypadám, že se třeba někde pode mnou prolomí židle, tak jsem raději nikam nechodila. To trauma jsem pak zase zajídala,"objasňuje.

Svatba byla impuls k hubnutí

Zhubnout se jí podařilo především, díky svatbě s manželem Paulem, kterého poznala přes internetovou seznamku.

Marie Eaton hubla původně kvůli svatbě.
"Když mě Paul požádal o ruku, byl to pro mě důležitý impuls. Nechtěla jsem v bílých svatebních šatech vypadat obludně," říká Marie.

Nasadila proto krutou dietu, která obsahovala jen 800 kalorií denně. Přestala se nalévat sladkými limonádami, nacpávat brambůrkami, čokoládovými tyčinkami a dalšími oblíbenými kalorickými bombami. Nahradila je saláty, bílým masem a čistou vodou.

"Byla to velká změna, měla jsem ale motivaci. Každá žena chce vypadat na své svatbě skvěle. Shazování kil se proto pro mě stalo obsesí," vysvětluje.

Touto dietou se jí podařilo zhubnout prvních 95 kilo. Lékař jí pak doporučil, aby si nechala udělat bandáž žaludku. Marie k tomu začala cvičit, a tak se zbavila dalších téměř 100 kil.

Když loňský listopad šla jako nevěsta uličkou, vážila už "jen" 133 kilo, tedy o 184 méně! "Někteří příbuzní, co mě dlouho neviděli, mě nemohli poznat. Mysleli, že se ocitli na cizí svatbě," směje se Marie.

Ve svém úsilí ale neustala, hubne poctivě dál a nyní má 119 kilogramů.


Zdroj: prozeny.blesk.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eevee Eevee | Web | 4. srpna 2012 v 14:40 | Reagovat

klidně spřátelím :).. hned si tě přidám :)

2 Lana Floating Lana Floating | Web | 4. srpna 2012 v 15:11 | Reagovat

Ahojky, nechceš spřátelit? x)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama